Dlaczego warto pojechać na Obozy Piłkarsko-Narciarski? - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Dlaczego warto pojechać na Obozy Piłkarsko-Narciarski?

wróć na stronę główną

Dlaczego warto wyjechać na Obóz Piłkarsko-Narciarski z Akademią?

#1 Zdrowie

Dla jednych najważniejszy jest aktywny styl życia i możliwość trenowania swojego ciała. Dla Nas priorytetem jest zaszczepienie wśród młodych osób nawyków zdrowego trybu życia. To właśnie taki cel przyświeca projektowi Akademii podczas tworzenia oferty. W tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości. Narty są zdecydowanie korzystne dla naszego zdrowia!

Oddając się białemu, zimowemu szaleństwu dotleniamy mózg, przyzwyczajamy układ oddechowy i krążeniowy do wysiłku co skutkuje między innymi wytworzeniem większej ilości krwinek czerwonych co spowodowane jest zwiększoną potrzebą tlenu.

Mało tego – za regularne uprawianie tego sportu podziękują nam także mięśnie nóg, rąk, karku, szyi oraz plecy. Nasi podopieczni wracają z obozów z bardziej prawidłową postawą ciała, ponieważ to właśnie rozwój mięśni pleców stanowi o nie garbieniu się na co dzień.

#2 Kondycja

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka – jest w tym wiele prawdy, dlatego to kondycj, a więc zwiększona wytrzymałość na wysiłek jest jednym z najważniejszych rezultatów treningów i sportu. Zjazd na nartach to nie lada wyzwanie dla Naszych mięśni! Pamiętajmy również o endrofinach – hormonach szczęścia, które wytwarzane są podczas wysiłku fizycznego jakimi jest narciarstwo. Dobre samopoczucie, podniesiona samoocena oraz duma  z własnych osiągnięć jest niesamowicie istotna podczas rozwoju młodego człowieka.

       ​

#3 Natura – ładujemy baterie

Wypady na narty to także możliwość zmiany otoczenia. Góry pokryte białym puchem to widok, który zapiera dech w piersiach. Jeżeli na co dzień Twoje dziecko obcuje raczej z architekturą wielkomiejską to pozwól mu oderwać się na chwilę od zgiełku miasta. Piękne krajobrazy, słońce oświetlające górskie stoki to relaks i reset nie tylko dla zabieganych pracowników korporacji, ale również dla dzieci, które na co dzień spędzają kilka godzin w szkolnej ławce.

W porównaniu do zimy spędzonej w domu czy w szkole, wyjazd na narty to zmiana o 180 stopni, która przybliża nas do natury. A obcowanie ze środowiskiem naturalnym pobudza do działania.

#4 Przyjaźń

„Nieważne z gdzie, ważne z kim”… Słyszeliście to powiedzenie, prawda? Mimo faktu, że do miejsca obozu przykładamy dużą wagę to zgadzamy się z tym zdaniem w stu procentach, zatem jeżeli Twoje dziecko jedzie pierwszy raz to już spieszymy z zapewnieniem – Nie martw się! Nasi animatorzy i trenerzy mają na integrację rówieśniczą tysiące patentów. Gry i zabawy, słuchanie i obserwacja zachowań w grupie dzieci to Nasz chleb powszedni! Zapewniamy, że Twoje dziecko spotka się z uśmiechem i rówieśnikami, a do domu wróci z mnóstwem wspomnień i nowymi znajomościami.

Może się też okazać, że nawiązane podczas takiego wyjazdu relacje zaowocują wieloletnią przyjaźnią. Pamiętajmy również, że zdobywanie nowych kolegów podnosi samoocenę oraz poszerza horyzonty, bo przecież każdy jest inny i to jest piękne!

#5 Adrenalina

A kiedy mowa o przypływie energii, to nie można pominąć też zastrzyku adrenaliny, która niekiedy mylnie kojarzona jest jedynie z hormonem walki i ucieczki. Hormon ten uwalniany podczas wysiłku fizycznego generuje wiele korzyści takich jak rozwój wszelkich cech motorycznych. Uczestnik pracuje zatem nad szybkością, zwinnością i co najważniejsze – refleksem i szybkimi reakcjami, które przydają Nam się na co dzień!

 

To co, widzimy się w Poroninie?

Zobacz obóz >>

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA