Wpływ pandemii na dzieci - potrzeba ruchu coraz większa! - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Wpływ pandemii na dzieci - potrzeba ruchu coraz większa!

wróć na stronę główną

Czy dziecko potrzebuje ruchu?

Oczywiście, że tak! Jest to nieodłączny element prawidłowego rozwoju każdego malca. Badania wykazują, że regularna aktywność fizyczna wśród najmłodszych przyczynia się do wzrostu efektywności pracy. Ponadto dzieci lepiej radzą sobie z porażkami, są bardziej cierpliwe. Nie można zapominać, że ruch jest naturalnym odruchem każdego dziecka. Co ciekawe Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że dzieci w wieku od 5 do 17 lat potrzebują minimum 60 minut wysiłku dziennie, a młodsze dzieci powinny poświęcać 15 minut dziennie. Oczywiście każda forma wysiłku powinna być dostosowana do możliwości naszej pociechy. Jednak pomimo wiedzy i wytycznych WHO poziom aktywności u najmłodszych wciąż spada.

Czy wiesz, że 80% dzieci nie uprawia sportu?

Niski poziom aktywności dotyczy nie tylko Polski. Ten problem dotyka również bogatego społeczeństwa i rozwijających się krajów. Przede wszystkim internet i nowe przyzwyczajenia związane z przeniesieniem rzeczywistości do sieci, spowodowały że dzieci coraz mniej się ruszają. Kolejne statystki mówią o tym, że ponad 50% ośmiolatków spędza w weekendy co najmniej trzy godziny komputerem. Ponadto wzrasta poziom nadwagi, co przyczynia się do tego, że co dziesiąty drugoklasista ma nieprawidłowe ciśnienie. W Polsce ponad 31% 8-latków cierpi na otyłość. Zatrważające jest to, że mniej niż 20 % dzieci uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych. Powyższe wyniki pokazują, że zapominamy dbać o siebie i innym, a w konsekwencji jesteśmy obojętni wobec życia. Dzieci nie mają wpajanych wartości higieny zdrowego trybu życia i nie są świadome, że minimalna dawka ruchu może zapewnić im lepszą przyszłość.

Jak się nie zasiedzieć, prowadząc siedzący tryb życia?

Wiadomo, że nie mamy wpływu na wszystko. Nie zmienimy trybu zajęć lekcyjnych, specyfiki pracy. Jednak możemy znaleźć czas na to, by wyjść na spacer, zadbać o ruch swojego dziecka. Jeżeli twoje dziecko nie ma wystarczającej dawki godzin aktywności fizycznej, możesz zapisać go na dodatkowe zajęcia sportowe. Treningi ogólnorozwojowe są niezbędne do tego prawidłowego kształtowania dziecka. Jedna godzina może okazać się czymś więcej, niż tylko dobrą zabawą. To inwestycja w zdrowie malca. Ponadto powinniśmy stawiać czoła rzeczywistości i starać się dbać o racjonalne nawyki, które pomogą nam czuć się lepiej. Pomyśl, co możesz zrobić dla siebie i swoich najbliższych. To czas na Twój ruch dla zdrowia dziecka!

Dla tych zabieganych przychodzimy z pomocą i zapraszamy serdecznie na nasze obozy i półkolonie, które dostarczą dziecku zarówno ruchu, zabawy jak i świeżego powietrza. Nasza oferta to od lat niezaprzeczalna dawka zdrowia i energii, która pozytywnie uzależnia.

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA