Dlaczego warto wyjechać na obóz przed zakończeniem wakacji? - Obozy Akademii Piłkarskiej Falubaz
(+48) 519 400 071 (pon-pt od 8:00-16:00)
obozy@akademiafalubaz.pl

Dlaczego warto wyjechać na obóz przed zakończeniem wakacji?

wróć na stronę główną

Powoli zmierzamy do końca wakacji i rozpoczęcia roku szkolnego. W związku z tym wszyscy zaczynamy myśleć o nowych wyzwaniach, nie tylko szkolnych, ale też sportowych i pozostałych. Wyjazd sportowy przed rozpoczęciem nowych wyzwań wpływa pozytywnie na wiele aspektów u dziecka!

 

1. Ostatni moment na skorzystanie z wakacji

Każde dziecko chce po wakacjach wracać do szkoły z jak największym zapasem pozytywnej energii i wspomnień z minionych dwóch miesięcy. Wyjazd w ostatnim tygodniu sprawia nie tylko, że powodów do radości jest więcej, ale też pozwala w możliwie najlepszy sposób wypocząć przed kolejnymi miesiącami nowych wyzwań.

 

2. Codzienne zajęcia sportowe

Na naszych obozach i półkoloniach zajęcia sportowe odbywają się codziennie. Już od początku września dzieci wrócą do szkół, gdzie lekcje wychowania fizycznego odbywają sie tylko trzy razy w tygodniu, a przecież wszyscy wiemy, jak ważna dla rozwoju dziecka jest regularna aktywność fizyczna. Dodatkowo zajęcia w szkole w ostatnim czasie nie wyglądały tak, jak to miało miejsce kiedyś. Codzienne zajęcia sportowe na zakończenie wakacji to idealna forma zadbania o sprawność fizyczną swojego dziecka.

 

3. Integracja z kolegami i koleżankami

Wakacje i wyjazdy oraz inne formy organizacji wolnego czasu kojarzą nam się również z integracją i poznawaniem nowych ludzi. Powrót do szkoły jest świetną okazją do "pochwalenia się" nowymi znajomościami, jakie udalo nam się zawrzeć podczas wakacji. Dodatkowo adaptowanie się do funkcjonowania w nowej grupie wpływa bardzo pozytywnie na rozwój społecznych umiejętności u dzieci w wieku szkolnym.

 

4. Przygotowanie do nowego sezonu

Punkt dotyczący w głównej mierze piłkarzy, ale też dzieci uprawiających inne sporty. Wakacje są dla dzieci okresem, w którym treningi zazwyczaj nie są tak regularne, jak zwykle, o ile w ogóle sie odbywają. Od września większość zawodników i zawodniczek wraca do treningów, a pierwsze z nich są niezwykle ciężkie ze względu na brak lub mniejszą aktywność w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wyjazd na zakończenie wakacji pozwala pominąć ten najcięższy okres, skrócić przerwę pomiędzy poszczególnymi sezonami i wejść w nowy w pełni formy.

 

WYJAZDY W OSTATNIM TYGODNIU

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi Rodzicu!

Przed wysłaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie nie została umieszczona w bazie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA